Ekspansja Hutchinson Poland w DL Invest Park Dębica

park logistyczny Dębica

DL Invest Group oraz Hutchinson BSS Poland zawarły umowę najmu dodatkowej powierzchni magazynowej w budowanej Hali 2 na terenie DL Invest Park Dębica, zlokalizowanym w miejscowości Zawada w gminie Dębica. To rozszerzenie dotychczasowej satysfakcjonującej współpracy, które dla mieszkańców gminy i okolic oznacza nowe możliwości zatrudnienia. Hutchinson zakłada bowiem stworzenie dodatkowych 100 miejsc pracy. Otwarcie nowego obiektu planowane jest na lato 2020 roku.

W Dębicy (woj. podkarpackie) powstaje kolejna hala w obrębie DL Invest Park Dębica. Obiekt budowany w formule BTS (build-to-suit) został zaprojektowany są zgodnie z potrzebami operacyjnymi i technologicznymi Hutchinson BSS Poland. To rozszerzenie dotychczasowej satysfakcjonującej współpracy, które dla mieszkańców gminy i okolic oznacza nowe możliwości zatrudnienia. Od 2017 roku w DL Invest Park Dębica funkcjonuje licząca 21.000 mkw Hala 1 o charakterze produkcyjno-magazynowym, zbudowana również w formule BTS dla tego samego najemcy. Zlokalizowane są w niej także biura i pomieszczenia socjalne.

Korzystna dla branży automotive koniunktura sprawiła, że zarząd Hutchinson Group udzielił zgody polskiemu oddziałowi firmy na zawarcie dodatkowej umowy najmu w Hali 2. Tym razem jest to przestrzeń magazynowa i socjalna o łącznej powierzchni wynoszącej 11.250 mkw. O lokalizacji zdecydował fakt, że zasoby ludzkie w regionie są znacząco większe niż w innych branych pod uwagę przez zarząd Hutchinson Group. O wyborze partnera inwestycyjnego natomiast – dobre doświadczenia z dotychczasowej współpracy.