DL Invest Group poszerza bank ziemi

DL Invest Group bank ziemi

DL Invest Group w swojej strategii na lata 2019-2024 największy priorytet przyznał rozwojowi segmentu logistycznego. Zgodnie z tą zapowiedzią rozwijane są kluczowe projekty: DL Invest Park Psary, DL Invest Park Dębica, DL Invest Park Bielsko oraz DL Invest Park Dąbrowa Górnicza. Poszerzany jest także bank ziemi pod kolejne inwestycje. Inwestor poinformował, że w portfolio znalazły się grunty zlokalizowane na terenach administracyjnych bądź w bezpośrednim obrzeżu inwestycyjnym miast: Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków.

Inwestor właśnie podpisał umowy zakupu gruntów, które zostaną przeznaczone pod zabudowę kolejnych parków inwestycyjnych. Starannie wybrane lokalizacje na terenie najważniejszych polskich metropolii, w pobliżu dróg szybkiego ruchu, z bardzo dogodnym dojazdem do portów lotniczych – to największe atuty terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na terenach administracyjnych bądź w bezpośrednim obrzeżu inwestycyjnym miast: Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków.

Nowe lokalizacje, które zabezpieczyliśmy przy głównych ośrodkach miejskich w Polsce, to element długoterminowej strategii logistycznej firmy i odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku e-commerce w Polsce. To także odpowiedź na zgłaszane zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe w różnych częściach Polski od naszych stałych klientów wynajmujących powierzchnie magazynowe – wyjaśnia Jacek Zakrzowski, dyrektor ds. ekspansji w DL Invest Group. Bardzo dobrze oceniona współpraca z DL Invest Group przez wiodące sieci handlowe i największych operatorów logistycznych, zrodziła kolejne ciekawe projekty w dużych miastach. Nasze nowe lokalizacje są efektem wielomiesięcznej pracy z potencjalnymi klientami oraz władzami samorządowymi, które aktywnie wspierają nasze inwestycje.

Ze względu na swoją lokalizację hale magazynowe, które powstaną na gruntach dołączających do banku ziemi DL Invest Group, to idealne miejsca dla centrów dystrybucji, zarówno pod kątem możliwości transportowych, jak i możliwości zatrudnienia pracowników. Inwestor deklaruje, że na pozyskanych właśnie gruntach powstaną BTS-y o powierzchniach i rozwiązaniach technologicznych skrojonych dokładnie według realnych potrzeb klienta. Istnieje także możliwość zabudowania ich mniejszymi modułami budowanymi w formule small business unit, liczącymi ok. 500 mkw. Jest to rozwiązanie przygotowane z myślą o tych najemcach, którzy ze względu na etap rozwoju lub skalę prowadzonego biznesu nie potrzebują dużych powierzchni magazynowych. Cechą wyróżniającą format small business unit proponowany przez DL Invest Group jest wysoki standard przestrzeni biurowych, który jest sumą doświadczeń inwestora w realizacjach obiektów biurowo-usługowych w standardzie A+.